Tworzymy niezwykłe miejsce w niezwykłych czasach. Miejsce, gdzie dbamy o relacje, akceptację, otwartość i harmonijny rozwój. Inspirujemy do poznawania świata, prowokujemy do myślenia i kreatywności oraz wspieramy w rozwijaniu pasji. Mamy jasną wizję i plan działań na wiele lat do przodu. Jako jedna z niewielu placówek we Wrocławiu oferujemy kameralne i bogate warunki edukacyjne, umożliwiające kontynuację w kolejnych etapach edukacyjnych. Jako jedyna placówka w Polsce mamy plan wdrożenia autorskiego programu aktywnej profilaktyki zdrowia dzieci i rodzin za pomocą medycyny naturalnej.

Pasjonujemy się nieszablonowymi rozwiązaniami, działaniami projektowymi oraz rozwijaniem w dzieciach krytycznego myślenia. Inspirujemy się skandynawskim modelem edukacyjnym oraz podejściem Reggio Emilia. Nie damy dzieciom gotowych rozwiązań, lecz nauczymy tworzenia własnych. Nasza kadra będąc edukatorami, nauczycielami, przewodnikami, wspiera rozwój umiejętności współpracy, podejmowania decyzji, przewidywania ich konsekwencji, a także do odnalezienia własnej ścieżki rozwoju i dążenia do celu. Tworzymy to miejsce dla naszych i waszych dzieci.

Placówka mieści się w przepięknym budynku willowym w centrum Wrocławskich Karłowic. Mamy własny ogród, który ze względu na koszty stopniowo urządzamy w duchu naturalnego placu zabaw z uwzględnieniem potrzeb dzieci.

Na chwilę obecną funkcjonowanie placówki jest dofinansowywane z własnych środków oraz wpłat rodziców, co niestety nie pokrywa wszystkich kosztów.

Potrzebujemy waszego wsparcia w realizacji naszych celów uwzględniających nasze wartości i potrzeby dzieci. Stworzenie tej zbiórki od początku ma jeden cel – zapewnienie najlepszych warunków edukacyjnych naszym dzieciom.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na:

– wyposażenie sali sensoryczno-ruchowej, która umożliwi kompleksowe wsparcie rozwoju dzieci, diagnostykę i terapię z zakresu integracji sensorycznej, prowadzenie terapii ruchowej i fizjoterapeutycznej dzieci i młodzieży. Zakup m.in. kabiny do integracji sensorycznej (w zestawie materace, trapezan, hamak, huśtawka, siatka, mocowanie), lustra, drabinki gimnastyczne, piłki sensoryczne, zestawu materiałów o różnych fakturach, tunel, kładka równoważna, maty/materace, pufy, ścieżki sensoryczne, maty sensoryczne, trampolina z poręczą, materiały i sprzęty rehabilitacyjne, piaskownica do terapii piaskiem, klocków konstrukcyjno-sensorycznych, innych materiałów sensorycznych.

a jeśli zostanie jeszcze trochę środków to również na:

– ukończenie aranżacji ogrodu poprzez zakup i zasadzenie drzew i krzewów, które stworzą naturalny płot oddzielający ulicę i chodnik od terenu przedszkola i szkoły, tym samym wyciszy szum dobiegający z ulicy oraz zapewni większe bezpieczeństwo zmniejszając możliwe kontakty z nieznajomymi przechodniami.

– zakup sprzętu multimedialnego, w tym projektorów/rzutników, tablicy interaktywnej, tabletów, co umożliwi nam prowadzenie zajęć z zakresu uczenia dzieci bezpiecznego korzystania z najnowszych technologii, rozwijając jedną z kluczowych umiejętności wyszukiwania, weryfikowania i selekcji informacji.

– doposażenie sal lekcyjnych poprzez zakup mebli, umożliwiających tworzenie mobilnych przestrzeni, uwzględniających indywidualne potrzeby dzieci (w tym sensoryczne).

– dokształcanie kadry w zakresie metod pracy, zgodnych z wartościami i założeniami programowymi.

Każda nawet najmniejsza wpłacona kwota przyczyni się do budowania miejsca, które będzie sprzyjać i wspierać samodzielne i świadome kreowanie przyszłości przez dzieci.

Każde wsparcie pomoże nam zrealizować marzenie! Dziękujemy!

Link do zrzutki:

https://zrzutka.pl/5fph8w