W Creo nasze relacje budujemy na najważniejszych fundamentach: szczerości i zaufaniu. Wzajemnie się wspieramy i uzupełniamy, a z naszej różnorodności wynika dużo ciekawych projektów, wykorzystujących naszą wiedzę, doświadczenie i pasje. Stawiamy na ciągły rozwój i doskonalenie, by zapewnić najlepsze środowisko dla rozwoju.

ANASTAZJA TEODORCZYK
Założycielka i dyrektor Autorskiej Szkoły Podstawowej Creo i Przedszkola Creo

Z wykształcenia magister filologii rosyjskiej Uniwersytetu Wrocławskiego i magister zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Certyfikowany specjalista w dziedzinie dwujęzyczności dziecięcej i edukacji wielojęzycznej. Od ponad 10 lat zajmuje stanowisko kierownicze w firmie o zasięgu międzynarodowym, od 4 lat pełni funkcję prezesa stowarzyszenia, wspierającego w ramach działalności charytatywnej osoby ciężko chore. Od 2018 założycielka i prezes Fundacji Wielojęzyczne dzieci, działającej na rzecz wsparcia dzieci i rodzin z różnych kręgów kulturowych, edukacji dzieci dwu- i wielojęzycznych, prowadząc zajęcia edukacyjno-językowe i projekty międzykulturowe we wrocławskich przedszkolach i szkołach. Certyfikowany trener krytycznego myślenia.

Doświadczenie, studia zagraniczne, podróże i zamiłowanie do poznawania kultur różnych zakątków świata ukształtowały otwartość na świat i elastyczność myślenia. Od wielu lat pasjonuje się wielojęzycznością i edukacją międzykulturową, a praca z dziećmi leży u podstaw zainteresowań związanych z psychologią dziecięcą, rodzicielstwem bliskości i porozumieniem bez przemocy. Wspólny rozwój i poznawanie świata oczami dziecka stało się impulsem do ciągłego poszukiwania kreatywnych metod pracy z dziećmi, zgłębiania pedagogiki Montessori i Reggio Emilia. Rozważania nad dalszą ścieżką edukacyjną swoich dwujęzycznych dzieci doprowadziły do zainteresowania się edukacją pozasystemową i alternatywną.

Uważa, że jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana, co jest kluczowe do zrozumienia potrzeby zmian w edukacji i zapewnienia holistycznego i jednocześnie wszechstronnego rozwoju oraz bogatego fundamentu edukacyjnego, by odpowiednio przygotować dzieci do nadchodzącej przyszłości. Postanowiła więc stworzyć przedszkole i szkołę Creo – wyjątkowe miejsce czerpiące z najlepszych wzorców edukacji skandynawskiej, szkół wolnościowych, pedagogiki Montessori i Reggio Emilia, gdzie najważniejsze są relacje międzyludzkie i dobro dziecka, samodzielnie kreującego swoją szczęśliwą przyszłość.

KATARZYNA BOBIEC

Podróżniczka i performerka. Absolwentka kierunku Edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym, Grafika na Wydziale Sztuki oraz Mediacja sztuki na ASP. Z dziećmi w różnym wieku pracuje od wielu lat w ramach edukacji pozasystemowej. Uczestniczyła w projektach międzynarodowych i wymianach artystycznych. Współorganizatorka pleneru malarskiego na Słowacji, gdzie również od 2016 r prowadzi autorski projekt pt. “Performance Społeczny” z dziećmi w romskich gettach. Pełniła funkcję kuratora artystycznego w międzynarodowym projekcie charytatywnym pt. “Koło Dobra”, organizowanym na rzecz dzieci w różnym wieku z okręgu Doniecka. Po ukończeniu studiów magisterskich objęła wychowawstwo w  przedszkolu niepublicznym. Edukacją alternatywną interesuje się odkąd przeczytała “Summerhill”.

Od najmłodszych lat pasjonuje się sztuką improwizacji, daje jej ujście w tańcu, śpiewie, opowieści. Od 10 lat tworzy dzienniki, składające się z reportaży fotograficznych, notatek przeplatanych rysunkiem automatycznym, szkiców, wierszy i malarstwa. Swoje pasje z wielkim zaangażowaniem przekazuje dzieciom.

Od niespełna roku jest aktywną mamą. Razem z synem przeprowadziła w szkołach podstawowych cykl zajęć z zakresu edukacji międzykulturowej. 

ELENA PYASKORSKAYA

Dyplomowany nauczyciel języka angielskiego, absolwentka pedagogiki i psychologii. Doświadczony nauczyciel szkolny i uniwersytecki z 19-letnim stażem pracy z dziećmi w różnym wieku oraz tłumacz języka angielskiego. Praktyk z otwartym umysłem. Dzięki kompleksowemu podejściu zawsze szuka związków przyczyno-skutkowych zachowań ludzkich oraz potrafi dostrzec potencjał w dzieciach. Przeprowadziła z dziećmi niejeden projekt z zakresu wiedzy o świecie, edukacji międzykulturowej i edukacji globalnej. Biegłe porozumiewa się w języku angielskim, dzięki czemu prowadzone z dziećmi projekty umożliwią doskonalenie kompetencji językowej.

NINIKO KAKALADZE

Magister filologii angielskiej z kilkuletnim doświadczeniem w pracy w żłobku i przedszkolu. Optymistyczny życiowy entuzjasta, pasjonatka języka angielskiego, kultury, podróży i medytacji. Ciągle doskonali swoje umiejętności i kwalifikacje. Uwielbia razem z dziećmi poznawać świat poprzez działanie i zabawę. Dzieci szybko znajdują wspólny język z Nino i nie mogą się doczekać kolejnych spotkań.

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Być może szukamy właśnie Ciebie? 🙂 Jeśli jesteś osobą aktywną, otwartą, kreatywną, ważne są dla Ciebie relacje i otwarta komunikacja, jesteś nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, znasz język angielski w stopniu co najmniej komunikatywnym, interesują Cię alternatywne metody pracy i lubisz leśne wyprawy i kontakt z naturą – zajrzyj do zakładki Kariera i skontaktuj się z nami!

Poza kadrą główną mamy doświadczonego logopedę i psychologa, którzy będą wspierać rozwój i edukację naszych dzieci.

Mamy również sporo osób wspierających naszą działalność, którzy będą prowadzić warsztaty i ciekawe spotkania dla dzieci.

Współpracujemy z AIESEC Polska i już od września będą z nami wolontariusze z Algierii, Indii, Brazylii i Meksyku!

Informacja o pozostałej kadrze będzie pojawiać się na bieżąco.

Rozwój osobisty i zawodowy jest dla nas ważny, a więc systematycznie realizujemy szkolenia kadry.

Zmieniaj świat na lepsze z nami! Dołącz do nas!

Zmieniaj świat na lepsze razem z nami!