W Creo nasze relacje budujemy na najważniejszych fundamentach: szczerości i zaufaniu. Wzajemnie się wspieramy i uzupełniamy, a z naszej różnorodności wynika dużo ciekawych projektów, wykorzystujących naszą wiedzę, doświadczenie i pasje. Stawiamy na ciągły rozwój i doskonalenie, by zapewnić najlepsze środowisko dla rozwoju.

ANASTAZJA TEODORCZYK
Założycielka i dyrektor Autorskiej Szkoły Podstawowej Creo i Przedszkola Creo

Z wykształcenia magister filologii rosyjskiej Uniwersytetu Wrocławskiego i magister zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Certyfikowany specjalista w dziedzinie dwujęzyczności dziecięcej i edukacji wielojęzycznej. Od ponad 10 lat zajmuje stanowisko kierownicze w firmie o zasięgu międzynarodowym, od 4 lat pełni funkcję prezesa stowarzyszenia, wspierającego w ramach działalności charytatywnej osoby ciężko chore. Od 2018 założycielka i prezes Fundacji Wielojęzyczne dzieci, działającej na rzecz wsparcia dzieci i rodzin z różnych kręgów kulturowych, edukacji dzieci dwu- i wielojęzycznych, prowadząc zajęcia edukacyjno-językowe i projekty międzykulturowe we wrocławskich przedszkolach i szkołach. Certyfikowany trener krytycznego myślenia.

Doświadczenie, studia zagraniczne, podróże i zamiłowanie do poznawania kultur różnych zakątków świata ukształtowały otwartość na świat i elastyczność myślenia. Od wielu lat pasjonuje się wielojęzycznością i edukacją międzykulturową, a praca z dziećmi leży u podstaw zainteresowań związanych z psychologią dziecięcą, rodzicielstwem bliskości i porozumieniem bez przemocy. Wspólny rozwój i poznawanie świata oczami dziecka stało się impulsem do ciągłego poszukiwania kreatywnych metod pracy z dziećmi, zgłębiania pedagogiki Montessori i Reggio Emilia. Rozważania nad dalszą ścieżką edukacyjną swoich dwujęzycznych dzieci doprowadziły do zainteresowania się edukacją pozasystemową i alternatywną.

Uważa, że jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana, co jest kluczowe do zrozumienia potrzeby zmian w edukacji i zapewnienia holistycznego i jednocześnie wszechstronnego rozwoju oraz bogatego fundamentu edukacyjnego, by odpowiednio przygotować dzieci do nadchodzącej przyszłości. Postanowiła więc stworzyć przedszkole i szkołę Creo – wyjątkowe miejsce czerpiące z najlepszych wzorców edukacji skandynawskiej, szkół wolnościowych, pedagogiki Montessori i Reggio Emilia, gdzie najważniejsze są relacje międzyludzkie i dobro dziecka, samodzielnie kreującego swoją szczęśliwą przyszłość.

KATARZYNA BOBIEC

Podróżniczka i performerka. Absolwentka kierunku Edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym, Grafika na Wydziale Sztuki oraz Mediacja sztuki na ASP. Z dziećmi w różnym wieku pracuje od wielu lat w ramach edukacji pozasystemowej. Uczestniczyła w projektach międzynarodowych i wymianach artystycznych. Współorganizatorka pleneru malarskiego na Słowacji, gdzie również od 2016 r prowadzi autorski projekt pt. “Performance Społeczny” z dziećmi w romskich gettach. Pełniła funkcję kuratora artystycznego w międzynarodowym projekcie charytatywnym pt. “Koło Dobra”, organizowanym na rzecz dzieci w różnym wieku z okręgu Doniecka. Po ukończeniu studiów magisterskich objęła wychowawstwo w  przedszkolu niepublicznym. Edukacją alternatywną interesuje się odkąd przeczytała “Summerhill”.

Od najmłodszych lat pasjonuje się sztuką improwizacji, daje jej ujście w tańcu, śpiewie, opowieści. Od 10 lat tworzy dzienniki, składające się z reportaży fotograficznych, notatek przeplatanych rysunkiem automatycznym, szkiców, wierszy i malarstwa. Swoje pasje z wielkim zaangażowaniem przekazuje dzieciom.

Od niespełna roku jest aktywną mamą. Razem z synem przeprowadziła w szkołach podstawowych cykl zajęć z zakresu edukacji międzykulturowej. 

ELENA PYASKORSKAYA

Dyplomowany nauczyciel języka angielskiego, absolwentka pedagogiki i psychologii. Doświadczony nauczyciel szkolny i uniwersytecki z 19-letnim stażem pracy z dziećmi w różnym wieku oraz tłumacz języka angielskiego. Praktyk z otwartym umysłem. Dzięki kompleksowemu podejściu zawsze szuka związków przyczyno-skutkowych zachowań ludzkich oraz potrafi dostrzec potencjał w dzieciach. Przeprowadziła z dziećmi niejeden projekt z zakresu wiedzy o świecie, edukacji międzykulturowej i edukacji globalnej. Biegłe porozumiewa się w języku angielskim, dzięki czemu prowadzone z dziećmi projekty umożliwią doskonalenie kompetencji językowej.

NATHALIE LESMES RODRIGUES

Certified TEFL English teacher and Native Spanish teacher from Colombia, who start to get involved in the education field since she was a kid, because her parents and a big part of the family are teachers. Working with kids from all ages she got the chance to work as an English teacher in private school.
After the university she decided to join polish foundation as a volunteer. Here in Poland she has been working on leading activities in a camps for kids from all ages using English and Spanish.
Here in Poland she realized how much she enjoys teaching and share her time with kids, to see them learn and grow everyday.

DOROTA SEMENOV
Pedagog, trener TUS

Pedagog, certyfikowany trener umiejętności społecznych, mediator, fascynatka myślenia wizualnego i notowania graficznego. Specjalistka komunikacji i wizerunku, trener rodzinny, trener wystąpień publicznych i pokonywania stresu. Prywatnie rodzic prowadzący, wychowujący w paradygmacie bliskości, partnerstwa i szacunku. Z taką samą uważnością na predyspozycje i potrzeby dzieci pracuje zawodowo, wspierając naturalny rozwój dziecka.

Prowadzi Pracownię dialogu https://www.facebook.com/pracowniadialogu.semenov

DOROTA BLUMSZYŃSKA
Psycholog

Absolwentka psychologii, kursu terapii rodzin oraz rodzicielstwa bliskości dla profesjonalistów Agnieszki Stein. Najwięcej o byciu (wystarczająco dobrym) rodzicem i przewadze relacji nad zasadami, nauczyły ją własne dzieci. W pracy czerpie z nurtów psychologii systemowej, rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy (NVC), psychologii narracyjnej, neuropsychologii, koncentracji na więzi, playful parenting, positive parenting, self-reg.

Prowadzi blog http://by-byc.pl/

JOANNA OLEJASZ
Logopeda i terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Być może szukamy właśnie Ciebie? 🙂 Jeśli jesteś osobą aktywną, otwartą, kreatywną, ważne są dla Ciebie relacje i otwarta komunikacja, jesteś nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, znasz język angielski w stopniu co najmniej komunikatywnym, interesują Cię alternatywne metody pracy i lubisz leśne wyprawy i kontakt z naturą – zajrzyj do zakładki Kariera i skontaktuj się z nami!

Kadrę wspierają wolontariusze, często pochodzący z różnych krajów świata, działając w ramach naszego projektu międzykulturowego.

Do współpracy zapraszamy osoby, które opowiadają o swoich pasjach, pokazują różne punkty widzenia.

Kadra systematycznie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach.

Zmieniaj świat na lepsze z nami! Dołącz do nas!

Zmieniaj świat na lepsze razem z nami!